Koronavirus očima kartářky

 Co na koronavirus říkají karty? Máme se ještě více obávat, anebo se situace už konečně uklidní?

 

Tyto a další velmi podobné otázky se vyskytují  v kanceláři nyní opravdu každý den. Lidé mají strach z nákazy, podnikatelé se obávají o svůj byznys a už nyní počítají velké ztráty. Mnohé společnosti tuto vlnu opatření nepřižily a zkrachovaly, jiné společnosti, drobné firmy, nebo velké giganty se snaží udržet na historických minimech. Starší lidé a potom především dětičky s dlouhodobým onemocněním, jejichž hlavním problémem je snížená imunita, tito lidé  se octli bez potřebných dezinfekčních pomůcek a roušek. Byli tak vystavení reálnému ohrožení na životě. Koronavirus zasáhl životy nás všech.

 

Jak dlouho ale ještě?

Na tuto otázku mi karty odpovídají jednoznačně. Za pět týdnů se naše naše planeta začne  plně probouzet do běžného života  a to na všech kontinentech naší planety. Ze ztrát se některé společnosti již nevzpamatují vůbec, jiní se budou potýkat s existenčními problémy ještě 2-5 let. Přesto  někteří lidé tyto chvíle právě využili na vytvoření něčeho nového, odhalili díru v ekonomice nebo v jiné oblasti a své podnikání zahájili právě díky koronaviru a dlouhodobému odloučení od „běžného“ života. Našli čas se zamyslet, našli čas se zastavit a uvědomili si hodnotu života. Pochopili, že odkládat své sny znamená, zahodit je.

 

Co se týče situace  v naší zemi, stát by měl mít situaci pod kontrolou ve dnech 21.-22.3.2020,kdy stát pochopíš čím máme co dočinění a vydá potřebné opatření. Od 15.4.2020 se dá říci, že si naše planeta i naše země bude moct od koronaviru oddechnout a bude se plánovat návrat dětí do školních lavic.

 

Je třeba si nyní položit otázku. Umíme se vůči sobě zachovat zodpovědně a opravdu omezit styk s lidmi na minimum? I my lidé dokážeme vládě pomoci svou sebedisciplínou, dostatečnou hygienou a uvědomělým chováním. Nečekejme, že hygienici a stát za nás všechno vyřeší. Jejich vydaná opatření jsou výsledkem našeho přístupu k onemocnění  samotnému. Jde přece jenom o 14 dní inkubační doby .Když se každý z nás bude chovat zodpovědně, za pouhých 14 dnů si můžeme všichni vydechnou a žít naše životy dál a já věřím, že s co nejmenšími ztrátami a to především na životech.

Prosím vás také, zamyslete se, když se naše země rozhodla nás tímto způsobem zastavit, využijte ten čas na zamyšlení se nad vlastním životem. Nic se neděje náhodou. Ano teď slyším vás všechny, kteří křičíte, JE TO VŠECHNO JENOM BYZNYS FARMACEUTICKÝCH SPOLEČNOSTÍ! Třeba ano, třeba ne. Ale především, když já druhým neškodím, nemůžu být poškozena. Tak funguje vesmír. Když prožívám ztráty, někdo kvůli mně již tratil, když prožívám strach, mnohým jsem ho působil, když prožívám karanténu, mám být sám se sebou. Zapomněl /a jsem kdo jsem ve spěchu dnešní doby. Dnes reálně vidíte, jak moc jsou naše životy křehké a jak rychle se vše dokáže změnit v katastrofu. Žádné dovolené, žádné výlety, kina, setkání s přáteli, naši rodiče jsou v ohrožení, způsob cestování je omezený, naše pracovní pozice jsou ohroženy. Dnes neplatí to, co před pár dny bylo samozřejmostí. Například toaletní papír a mouka v obchodech. A já věřím, že až přijde čas, tak to bude všechno už jenom lepší. MY BUDEME LEPŠÍ ! A je úplně jedno, jestli je kauza KORONAVIRUS uměle vytvořenou fámou. Následky z ní jsou totiž zcela reálné

S upřímným přáním toho nejlepšího

Srdečně vaše Katarína Segati

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *