The most important steps towards perfect health, joy and physical and mental satisfaction.


How to understand our body? How to choose a suitable path? How to strengthen your immunity and not collapse under the first signs of stress?

We all know that our bodies are absolutely perfect and amazing works of art, the most sophisticated computers ever created. Your body always knows, with absolute certainty, what it’s lacking, where there is a problem and what is needed to heal, to uplift mood and to satisfy its needs. I have created and compiled a set of 31 cards for you, explaining the most important steps to achieve perfect health and happiness, as well as physical and mental satisfaction. You are now probably thinking, ‘but how to use them? How do I know which card to start with? Should I start from the beginning?’ Here's where the amazing magic and power of your body reveals itself. Simply shuffle the cards thoroughly, spread them face down on the table and run your hand over the cards with your eyes closed. When you are ready, choose the one that feels right; and you have your card of the day! Each card has its own energy. Every word, picture and theme has its own vibration.

 

Just like your body.

 

It is your body that chooses the best card, for you, for that day. Allow yourself to be guided, for three days, for a week, even a month, the choice is yours. Always put the card back in the ‘hope pack’ and continue the next morning in the same way and fashion, by choosing a new card of the day. Just relax and let your body speak for itself.

Motivational cards:

PACKAGE OF HOPE

Mé dlouhodobé studia spirituálních věd a konzultace s předními odborníky a psychiatry mě přivedly na úžasnou myšlenku. Sestavila jsem Vám  soubor 31 karet s nejdůležitějšími kroky k dokonalému zdraví, radosti a fyzické i duševní spokojenosti. Základem mé práce je HUNA. Nyní se určitě ptáte, ale jak s tím pracovat? Jak mám vědět, se kterou kartičkou začít? Mám začít od začátku? Jak mi to může pomoct?

A tady je ta úžasná magie a síla Vašeho těla. Kartičky důkladně zamíchejte, rozložte si je po stole a chvilinku se zavřenýma očima nad kartičkami procházejte rukou. Až budete cítit, že je to ta pravá, vyberte si ji a máte kartu dne. Každá karta má svoji vlastní energii. Každé slovo, obrázek, téma má svoji vibraci. Stejně tak jako vaše tělo. A ono Vám právě vybere nejlépe, co nejvíce dnes  potřebuje. Vyzkoušejte se nechat svým tělem za pomoci Balíčku naděje vést třeba  týden, měsíc, tři dny. Kartičku vždy vložte zpět do balíčku naděje a pokračujte příští ráno ve stejném duchu s výběrem nové kartičky dne. Nechte promluvit své tělo. Důvěřujte vlastním energiím.

Můžete si kartičky rozdělit na dvě skupinky. 

A) kartičky stravovací (všechny kartičky spojené s jídlem a pitím)

B) Kartičky duchovní (všechny ostatní kartičky týkající se sportu , relaxace a rozvoje)

Ráno si vytáhněte kartičky dvě. Z každé hromádky jednu. Natavíte si stravu i duchovní a osobní rozvoj. Zvýšíte efektivitu práce s Balíčkem naděje na maximum. V balíčku najdete karty lásky, naděje, odpuštění, správné stravy i pohybu ,ale nechybí ani relax či sebeodměňování.

Je jenom na Vás jak využijete tyto podnětné informace ke zlepšení své fyzické i duševní kondice, uzdravení a porozumění svého těla a tím i potížím s ním spjatými. Ho'oponopono

ORDER FORM...

In case of any questions, feel free to email me at info@katarinasegati.com

PRICE: 329 Kč
/ 13 EUR

Shipping: ​69 Kč, cash on delivery 39 Kč, Slovakia 6€

If paying by bank transfer please send the package price + shipping to ​115-7368020247/0100 and enter your email as the reference.

SPECIAL OFFER: save 128 Kč / 5 EUR

Special price 490 Kč if you buy my book "Life between question and answer" (289 Kč) and Motivational Cards: Package of Hope (329 Kč) spolu.

I would like to order:

Book + cardsBook onlyCards only

Personalised gift message

Do you want to pay cash on delivery or pay in advance by bank transfer?

Cash on deliveryBank transfer